التهابات بازار ارز کاهش یافت » التهابات بازار ارز کاهش یافت

دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ گروه: اقتصاد تعداد بازدید: ۷۴۵
 التهابات بازار ارز کاهش یافت

 التهابات بازار ارز کاهش یافت

قیمت اسکناس دلار آمریکا، امروز دوم بهمن ماه نسبت به روز گذشته بالغ بر یکصد تومان کاهش یافت و در آخرین ساعات روز به ۴۵۷۰ تومان رسید.
 
در این پیوند صمد کریمی مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اظهار داشت: امروز تمام تقاضاها در بازار ارز پوشش داده شد و بالغ بر ۲۵۰ صرافی مجاز در سطح کشور، از بانک مرکزی از طریق صرافی‌های منتخب بانکی ارز دریافت کردند.
 
بنا بر اعلام بانک مرکزی، کریمی گفت: صرافی‌های مجاز خریدار از صرافی های منتخب، روزانه می توانند نسبت به خرید ۵۰ هزار اسکناس دلار آمریکا از صرافی منتخب به عنوان بخش نخست اقدام کرده و در صورت عرضه به موقع آن در بازار و ارائه جدول فروش، نسبت به خرید بخش های بعدی ۵۰ هزارتایی، از صرافی منتخب اقدام کنند.
 
به گفته مدیر صادرات بانک مرکزی، صرافی‌های مجاز برای دریافت ارز از صرافی های منتخب بانکی و فروش آن به متقاصیان، می‌توانند به این صرافی‌ها مراجعه کرده و پس از تامین ارز، نسبت به فروش به موقع آن در بازار اقدام کنند.
 
کریمی خاطرنشان کرد: با توجه به پوشش تمام تقاضاهای ارز صرافی های مجاز از طریق صرافی‌های منتخب بانکی در نرخ مبنای ۴۵۴۵ تومان، طی روز دوشنبه، خرید ارز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در نرخ های اعلامیِ بالاتر از سوی بازارسازان غیررسمی با توجه به روند آتی بازار، ریسک ارز و زیان هنگفت بالایی برای خریداران ارز به همراه خواهد داشت.
 
ایرنا ظهر امروز از تشدید تزریق ارز از سوی صرافی‌های منتخب بانک مرکزی به بازار ارز خبر داد و اعلام کرد که این کار با هدف پوشش تقاضای ایجاد شده در بازار و از بین رفتن حباب قیمتی انجام شده است.
 
در پایان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت هر دلار آمریکا به حدود ۴۵۷۹ تومان و یورو به ۵۸۱۸ تومان رسید که نسبت به دیروز هر دو ارز روند کاهشی داشته‌اند.
 
ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی صبح امروز اعلام کرد که قیمت های اخیر در بازار ارز تناسبی با واقعیت‌های اقتصاد ایران ندارد و از مردم خواست برای جلوگیری از زیان، از سرمایه‌گذاری در بازار ارز بپرهیزند.