عادات ساده روزانه که به موفقیت شما کمک می‌کنند » عادات ساده روزانه که به موفقیت شما کمک می‌کنند

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ گروه: پزشكي سلامت تعداد بازدید: ۱۵۹۱۹


 عادات ساده روزانه که به موفقیت شما کمک می‌کنند

 عادات ساده روزانه که به موفقیت شما کمک می‌کنند


برخی از عادت‌های ساده‌ی روزانه، تأثیر شگفت‌انگیزی در تعیین مسیر زندگی ما دارند. آیا می‌توانیم با تغییر عادات خود، به سمت موفقیت قدم برداریم؟
 
 
 
آیا تابه‌حال از خودتان پرسیده‌اید چه عواملی افراد موفق را از سایرین متمایز می‌کند؟ تحقیقاتی نشان می‌دهد که اغلب کارآفرینان و مدیران موفق، عادات خاصی دارند که باعث می‌شود در زندگی و حرفه‌ی خود پیشرفت بیشتری داشته باشند. در این مقاله، نگاهی داریم به نقل‌قول‌های ۲۴ نفر از این کارآفرینان که عادت‌های روزانه‌ی خود را به اشتراک گذاشته‌اند:
 
ضرب‌الجل غیرواقعی برای خودتان تعیین کنید
«برای اینکه بهره‌وری‌تان افزایش پیدا کند، سررسید کارهایتان را زودتر از زمان مشخص‌شده، برای خودتان تعریف کنید. لازم نیست در این امر افراط کنید. به‌علاوه اگر اوج و فرازهای کارتان را از قبل تعیین کرده باشید، راحت‌تر می‌توانید پیشرفتتان را بسنجید. این عادت پروسه‌ای را خلق می‌کند که در آن فوریت امور ضروری، روشن است و در هیچ زمینه‌ای هیچ ابهامی وجود ندارد.»
 
تاد کریزلمن، مدیرعامل شرکت تبلیغات هوشمند مدیا رادار
 

 
زمان بیشتری را در فضای آزاد بگذرانید
«خارج شدن از ساختمان به شما کمک می‌کند ذهنتان را آزاد کنید و اولویت‌هایتان را با دید روشن‌تری ببینید. من معمولاً در فضای باز می‌نشینم و درحالی‌که طبیعت را تحسین می‌کنم، آنچه را که باید در طول روز انجام دهم، می‌نویسم. از چهار مسئله‌ی مهم شروع کنید و بعد همه‌ی کارهایتان را لیست کنید (مثل کارهایی که روز قبل فرصت نکرده‌اید انجام دهید.) سپس فکر کنید که چه‌کارهایی را می‌توانید باهم ادغام کنید یا بهترین روش برای تکمیل هر وظیفه، چیست.»
 
جاش سواین، مدیرعامل شرکت برین جولت. این شرکت در زمینه‌ی بازاریابی محتوا فعالیت می‌کند و مقالات، تست‌ها و ویدیوهایی تولید می‌کند که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند و هرماه مورد استفاده‌ی نیمی از جمعیت آمریکا و ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان قرار می‌گیرند.
 

 
وقتی ورزش می‌کنید، تجسم خلاق داشته باشید
«وقتی مشغول ورزش کردن هستید، ذهن شما کجا پرسه می‌زند؟ برای من ورزش یکی از عادت‌های روزانه است که مرا در رسیدن به موفقیت یاری می‌کند؛ اما من این موفقیت‌ها را پیشاپیش در ذهنم تجسم می‌کنم. به‌عنوان کسی که همیشه تلاش می‌کند کارایی و بهره‌وری خود را بهبود دهد، متوجه شدم زمانی که ورزش می‌کنم، می‌توانم از ذهنم استفاده‌ی مفیدتری داشته باشم. پیش‌ازاین ذهنم ناخودآگاه به سمت کارهایی می‌رفت که انجام نداده بودم یا حتی به مسائل بی‌فایده و هجو مشغول می‌شد. من متوجه شدم که می‌توانم از این زمان، برای تجسم اتفاقات مثبت بهره ببرم. حالا تمرین‌های ورزشی برایم لذت‌بخش‌تر و هیجان‌انگیزتر شده است.»
 
ست آو، مدیرعامل شرکت مالی دورادو، یک شرکت سرمایه‌گذاری که ثروت مشتریان را با سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های املاک و مستغلات افزایش می‌دهد.
 
success habits


روحتان را تغذیه کنید
«من هر روز اطمینان حاصل می‌کنم که با مشتریانم در ارتباط هستم. به‌عنوان مدیر یک بیمارستان، با بیمارها، همکاران و پزشکان روابط نزدیک‌تری دارم و شنیدن صحبت‌های آنان در مورد شفقت، مراقبت، بهبودی و همدلی، روح مرا تغذیه می‌کند. شنیدن حرف بیماران به من کمک می‌کند بیمارستانم را بر اساس نیازهای آنان اصلاح کنم. وقتی با بیماران صحبت می‌کنم، بهتر می‌توانم الهام‌بخش همکاران و پزشکانمان باشم. این عادت شگفت‌انگیز، فرمول موفقیت من است.»
 
جی اسکات اشتاینر، مدیرعامل مرکز پزشکی دیترویت، بیمارستان دیترویت و هارپر هازل
 

 
بیش از آنکه بگیرید، ببخشید
«با افرادی که زمانی به شما یا شرکتتان کمک کرده‌اند در ارتباط باشید و سعی کنید در عوض آنچه دریافت کرده‌اید، خدمتی بزرگ‌تر به افراد دیگری ارائه کنید که به کمک نیاز دارند. من چند سال پیش با آدام گرنت، پروفسور دانشکده‌ی وارتون آشنا شدم. او به‌تازگی کتابی منتشر کرده با نام «دادن و گرفتن: چرا کمک به دیگران موفقیت ما را افزایش می‌دهد» که کتاب فوق‌العاده‌ای است. درنهایت، بیشتر از آنچه دریافت کرده‌اید، به دیگران خدمت کنید و سپاسگزار باشید.»
 
لئونا هیرائوکا، رئیس و مدیرعامل کایرو، مؤسسه‌ای که در زمینه‌ی بهبود كیفیت زندگی افراد مسن فعالیت می‌کند و خدمات خود را به جامعه‌ی ژاپنی – آمریکایی لس‌آنجلس، اورنج و ونتورا ارائه می‌کند.
 
success habits


منتظر اتفاقات بعدی باشید
«من هرروز کنجکاوانه منتظر هستم تا ببینم چه اتفاق جدیدی رخ می‌دهد. فرقی ندارد پروژه‌ی جدید، طرح یا روابط با مشتریان باشد، بلکه مسئله‌ی مهم خلق ارزش‌های جدید و کمک به دیگران است و اینکه شاهد باشیم این پروسه‌ها، چگونه روی چرخه‌های کسب‌وکار آینده‌های نزدیک و بلندمدت ما تأثیر می‌گذارند. در این راه، آگاهی از داده‌ها و آمادگی برای حرکت‌های فوری، فاکتورهای حیاتی محسوب می‌شوند. درعین‌حال این عادت باعث موفقیت من در زندگی حرفه‌ای شده است و توانسته‌ام به کمک آن ارزش‌آفرینی بیشتری برای مشتریانم داشته باشم. همچنین روابط پایدار حرفه‌ای زیادی ایجاد کرده‌ام که هرکدام نکات بسیار مفیدی به من آموخته‌اند.»
 
مایکل هان، مؤسس و مدیرعامل شرکت هان گروپ ال ال سی، مؤسسه‌ی مشاوره‌ی بهداشت و سلامت که در کالیفرنیا واقع‌ است و در زمینه‌ی مشاوره به سیستم‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها، برنامه‌های بهداشتی و عملیات گروه پزشکی، امور مالی، برنامه‌ریزی استراتژیک، بازاریابی و روابط عمومی این صنعت فعالیت می‌کند.
 
 
روزتان را خوب شروع کنید
«من متوجه شده‌ام که اگر روزم را با یک عادت سازنده و مفید شروع کنم، این حس خوب را در ادامه‌ی روز با خود خواهم داشت. اگر روزتان را با ناامیدی یا استرس شروع کنید، بقیه‌ی اوقاتتان همین‌گونه می‌گذرد. سعی کنید از ابتدای صبح تمرکز کنید و نگذارید عوامل مزاحم حواس شما را منحرف کند. به‌این‌ترتیب ظهر، بعدازظهر و عصر بهتری خواهید داشت.»
 
دیوید جانسون مدیرعامل شرکت فرایمنز برو، تولیدکننده‌ی سودا و قهوه
 

 
مدیتیشن کنید
«مراقبه به من کمک می‌کند ذهن بازتری داشته باشم و بهتر متوجه شوم که در طول روز چه می‌خواهم. کافی است فقط پنج دقیقه چشم‌هایتان را ببندید و آرام نفس بکشید. اگر برای شنیدن صدای کائنات وقت بگذارید، این صدا شما را راهنمایی خواهد کرد.»
 
ریک استیل، مؤسس و مدیر بازاریابی سلکت شاپ و نویسنده‌ی کتاب «۳۰ روز تا راه‌اندازی: خاطرات کارآفرینی که یک کسب‌وکار یک میلیارد دلاری ساخت»
 
success habits


مهربانی را تمرین کنید
«عموم هنجارهای رفتاری در کسب‌وکار، افرادی خودخواهی را تأیید می‌کنند که فقط به خواسته‌های خودشان فکر می‌کنند. ولی مردمی که به خانواده و روابطشان متعهد هستند، رویکرد گسترده‌تری دارند. تمرین کنید که هم با خودتان و هم با دیگران مهربان باشید. این کار بهترین سرمایه‌گذاری شما روی سلامتی، شغل و جامعه‌ای است که در آن زندگی می‌کنید. بدون توقع به دیگران محبت کنید و از آن‌ها سپاسگزار باشید. این قدردانی به سمت خودتان بازمی‌گردد.»
 
رایان اسمیت، مؤسس و مدیرعامل شرکت فوتسی، پلتفرم هوش مصنوعی برای تطبیق خریدهای مصرف‌کننده
 
 
مغزتان را از هجوم افکار آزاد کنید
«من روزم را از ساعت ۶ صبح آغاز می‌کنم. یک فنجان قهوه می‌نوشم و مشغول خبرنگاری می‌شوم. یک جمله‌ی معروف وجود دارد که می‌گوید: «ورودی زباله، خروجی زباله!» به این معنی که اگر داده‌های نامعتبری به سیستم بدهیم، خروجی‌های نامعتبری به دست می‌آوریم. در طول روز انرژی‌ها، افکار و ایده‌های مختلفی را به ذهنمان راه می‌دهیم که ما را به جهات مختلفی سوق می‌دهند. در طول روزهای متوالی، این افکار روی‌ هم جمع می‌شوند و به موجی فاسد تبدیل می‌شوند که روح و احساس و ادراک ما را به ستوه می‌آورند.
 
من هرروز صبح ذهنم را تخلیه می‌کنم. این افکار را بیرون می‌ریزم و سعی می‌کنم در لحظه زندگی کنم. فقط در صورتی می‌توانم افکار و اطلاعات مفیدی را که با هدف اصلی زندگی‌ام سازگارند انتخاب کنم که ذهن آرام و آزادی داشته باشم. زمانی که می‌نویسم، مراقبه می‌کنم یا ورزش می‌کنم، می‌توانم روی روزهای آتی و تعقیب رؤیاهایم تمرکز کنم.»
 
جنیس تیلور، مؤسس و مدیرعامل شرکت مازو، رسانه‌ی اجتماعی مبتنی بر ارزش‌ها، امنیت و سازمان خانواده


 
بگویید:«متشکرم»
«به‌عنوان یک رهبر، برای تیم شما مهم است که بدانند شما به خاطر همه‌ی سخت‌کوشی‌ها و ریسک‌پذیری در طول کار، از آن‌ها سپاسگزارید. همین «متشکرم» ساده‌ی شما اثر فوق‌العاده‌ای روی احساس و انگیزه‌ی اطرافیانتان دارد. پس این جمله را به یکی از عادات روزانه‌ی خود تبدیل کنید.»
 
دریک فونگ، مدیرعامل شرکت دراپ، پلتفرم پاداش‌دهی متمرکز که به کاربران اجازه می‌دهد زمانی که از برندهای موردعلاقه‌ی خود خرید می‌کنند، امتیاز جمع کنند.
 
 
وقت‌شناسی دقیق را تمرین کنید
«گرچه به نظر می‌رسد وقت‌شناسی دقیق در دنیای پرمشغله‌ی امروزی به‌سختی یافت می‌شود، ولی من با اشتیاق تمام آن را تمرین می‌کنم. درواقع در طول ۱۰ سال گذشته، دفعات بسیار معدودی پیش‌ آمده است که دیر به قرارهای خود برسم. فرقی ندارد با دوستان، مشتریان یا همکارانم قرار داشته باشم. یقین داشته باشید که همیشه آماده‌ام و به‌موقع خودم را می‌رسانم.»
 
مایکل پریش، کارشناس جوانان و مدیر استراتژی شرکت کوپن فالو
 
success habits


کمی استراحت کنید
«من معتقدم میزان کافی خواب، یکی از مهم‌ترین عواملی است که بهره‌وری، خلاقیت و توانایی لذت بردن از زندگی را در انسان افزایش می‌دهد. این موضوعی است که من در طول پنج سال گذشته و کار با شرکت سامرتیکس (شرکتی که با درمان اختلالاتی نظیر آپنه انسدادی و خروپف، برای بهبود کیفیت خواب تلاش می‌کند) یاد گرفته‌ام. پیش‌ازاین فکر می‌کردم خواب واقعاً اتلاف وقت است. ولی حالا اعتقاد دارم خواب، ورزش و تغذیه‌ی مناسب، سه رکن اصلی سلامتی هستند. من سعی می‌کنم برنامه‌ی منظمی داشته باشم، هرروز در ساعت مشخصی غذا بخورم و ساعت منظمی برای خواب داشته باشم. شاید به نظر خسته‌کننده باشد ولی بی‌نهایت باارزش است.»
 
آورام میلر، معاون سابق بخش توسعه کسب‌وکار شرکت اینتل، هم بنیان‌گذار شرکت اینتل کپیتال و معاون هیئت‌مدیره‌ی شرکت سامتریکس


 
 
سرزنش را کنار بگذارید و به تشویق روی بیاورید
«رهبری دستاورد اعتماد است. واکنشی که یک رهبر به شکست‌ها و پیروزی‌ها نشان می‌دهد، اعتماد او را به تیمش منعکس می‌کند. در دوره‌های سخت یا زمان شکست، من سعی می‌کنم به‌جای اینکه انگشت اتهام را به سمت کسی نشانه بروم، مراقب تیم باشم و اعتماد آن‌ها را جلب کنم. ولی در موفقیت‌ها، عوامل پیروزی را به رسمیت می‌شناسم و از افرادی که نقش بیشتری در این پیشرفت داشته‌اند، قدردانی می‌کنم. کاهش سرزنش و افزایش پروسه‌های تشویقی، اعتبار رهبر را تقویت می‌کند. اگر فقط یک‌بار اعتماد بین رهبر و اعضای تیم از بین برود، دیگر هدایت کردن و الهام بخشیدن به کارمندان کار بسیار سختی است.»
 
مت کلارک، مدیرعامل شرکت کورسنتریک، که با راهکارهای اتوماسیون مبتنی بر ابر، از دارایی‌های مالی سازمانی محافظت می‌کند. 
برای زمان تفکرتان برنامه‌ریزی کنید
«خیلی راحت ممکن است در کارهای روزمره‌ای مثل پاسخ دادن به ایمیل‌ها، بررسی پروژه‌ها و جزئیات نیازهای کوتاه‌مدت غرق شویم. تقویم من زندگی مرا پیش می‌برد، به همین علت همیشه زمان خاصی را به فکر کردن و تصور کردن هدف نهایی اختصاص می‌دهم. ساعاتی که خلاق‌تر هستم، صرف فکر کردن به راه‌حلی برای چالش‌های بزرگ‌تر می‌کنم.»
 
جیسون گرنبرگ، معاون بخش بازاریابی سیلترو، پلتفرم مدیریت تجربه متقابل در شرکت‌های خرده‌فروشی و رسانه‌ای  
 

 
از خودتان بپرسید «اگر از نو شروع کنم؟»
«اغلب اوقات ما طرح اولیه‌ی پروژه‌ها را خیلی دوست داریم. به همین علت من در هر مرحله از کار، خودم را با این سؤال تست می‌کنم. این سؤال باعث می‌شود تمام مفروضات را دوباره بررسی کنم. اگر بتوانم راه‌ حل بهتری پیدا کنم، یعنی باید به عقب برگردم و دوباره شروع کنم. ولی اگر راه‌حل بهتری به ذهنم نرسد، با اعتمادبه‌نفس بیشتری کار را ادامه می‌دهم.»
 
کیچ گرسو، مؤسس و مدیرعامل شرکت نرم‌افزاری بیوتیفول.آی
 
success habits


یک فهرست تهیه کنید
«مثل همه‌ی مدیرعاملان پرمشغله‌ی دیگر، من هم‌زمانی موفق‌تر عمل می‌کنم که روی اهدافم تمرکز بیشتری داشته باشم. من کاملاً معتقدم که اگر راه‌ حلی برای بزرگ‌ترین چالش‌های شرکتتان پیدا نکنید، نمی‌توانید رشد کنید. بنابراین در ابتدای هرماه، لیستی از پنج مسئله‌ی مهم که برای رسیدن به اهداف ضروری هستند، تهیه می‌کنم. هر روز صبح روی یکی از این مسائل (یا مشکلات) تمرکز می‌کنم. در همین زمان موسیقی کلاسیک گوش می‌دهم چراکه موسیقی به من کمک می‌کند ذهنم را متمرکز و خلاق نگه‌دارم. به‌علاوه به برنامه و اهداف جلسات کاری آن روز هم فکر می‌کنم. با این روش سریع‌تر و کاراتر پیش می‌روم و فهرست اهداف هم به من یادآوری می‌کند که چه اولویت‌هایی دارم.»
 
سارا گویل، مدیرعامل کامترکس، شرکت تولیدی صنعتی و الکترونیکی


 
 
به دنبال موضوعات الهام‌بخش باشید
«اولین کاری که هر روز صبح انجام می‌دهم این است که یک فنجان قهوه بخورم و شبکه‌های اجتماعی مهم را چک کنم. برای من مهم است که با صنعت مد روز همگام باشم، به همین دلیل همه‌جا دنبال موضوعاتی می‌گردم که به من الهام بدهند. باخبر بودن از امورات کسب‌وکار، کمک می‌کند خلاقیت‌ها و نوآوری‌های شرکتم را حفظ کنم.»
 
نیک لئونیدو، مؤسس نیکلون، تولیدکننده‌ی کیف‌های دست‌دوز 
به دنبال سادگی باشید
«من پیش از طلوع خورشید سه مایل پیاده‌روی می‌کنم. این کار نه‌تنها مهم‌ترین عادت روزانه‌ی من است، بلکه همین کار بود که باعث شد شرکتم را تأسیس کنم. در طول این لحظات آرام، من قادر به دیدن، شنیدن و درک سادگی پیچیدگی‌ها پیرامونم هستم. همچنان که خورشید طلوع می‌کند، درختان در باد تکان می‌خورند و من شبنم روی چمن‌ها را می‌بینم. درک این سادگی، علت پیدایش پلتفرم ما است و همچنین کمک می‌کند که تجربه‌ی بی‌نظیری را برای مشتریانمان فراهم کنیم.»
 
کریس میر، مؤسس و مدیرعامل شرکت ماگیلا لونز
 
success habits


مثبت نگر باشید
«هنگامی‌که شما شرکتی را مدیریت می‌کنید که بر مبنای نتایج عمل می‌کند، باید نسبت به راهکارهایی که برای حل مسائل ارائه می‌کنید، خوش‌بین باشید. ما نباید فعالیت‌هایمان را با موفقیت اشتباه بگیریم. صرف‌ نظر از هر شرایطی، این نتایج هستند که نشان می‌دهند کارتان را چقدر خوب پیش برده‌اید. من فکر می‌کنم دید مثبت باعث می‌شود راهکارهایی بیابیم که به نتایج مثبت منجر می‌شوند.»
 
جو ساردانو، رئیس و مدیرعامل سنسوس هلثکیر، شرکت پزشکی که گزینه‌های درمان ملایم و مقرون‌به‌صرفه‌ای برای سرطان پوست غیر ملانوم و کلوئیدها ارائه می‌کند
 


همیشه در حال یادگیری باشید
«فرقی ندارد که شما مدیرعامل، رهبر کسب‌وکار یا کارآفرین باشید. مهم این است که نسبت به هر کاری که انجام می‌دهید اشتیاق داشته باشید. وقتی‌که از سر کار به خانه برمی‌گردید، یک سرگرمی خلاقانه داشته باشید که خستگی روزتان را رفع کند. من بامطالعه‌ی مقالاتی که کنجکاویم را برمی‌انگیزند و همچنین پرداختن به علایقم، سعی می‌کنم ذهنم را تازه نگه‌دارم. برای مثال الان در حال مطالعه‌ی محاسبات کوانتومی هستم؛ زیرا این فناوری نه‌تنها فرصت‌های عظیمی فراهم می‌کند، بلکه در دهه‌ی آینده، کلیه‌ی زیرساخت‌های تلفن همراه و امنیت سایبری را متحول خواهد کرد.»
 
کارل رودریگز، مؤسس و مدیرعامل شرکت مدیریتی دستگاه‌های تلفن همراه بر مبنای اینترنت اشیاء SOTI
 


 
تعادل کار و زندگی را اولویت خود قرار دهید
«برای من اولویت‌بندی‌های زندگی بسیار مهم است. نمی‌خواهم اجازه دهم کارهای روزانه مرا از سایر اهداف بزرگ دور کنند. گرچه وقتی در یک استارتاپ کار می‌کنید سرعت کارها بسیار بالا است و استرس زیادی وجود دارد، ولی حفظ تعادل کار و زندگی شما را از فرسودگی روحی نجات می‌دهد. من این تعادل را با پرداختن به تمرین‌های ورزشی به دست می‌آورم، جایی که زنجیره‌ای از افکار به ذهنم می‌رسد. مانترای من این است: بدن سالم، ذهن سالم.»
 
جاک ریگان، مدیرعامل شرکت بیوتکنولوژی لکساژن که در زمینه‌ی فن‌آوری تشخیص پاتوژن سریع، حساس و خودکار فعالیت می‌کند.
 
success habits
 

اجازه ندهید انسان‌های منفی‌باف، پیشرفت شما را تحت تأثیر قرار دهند
«من به دیگران گوش می‌دهم و در صورت لزوم کارها را تعدیل و اصلاح می‌کنم. ولی معتقدم انرژی منفی برخی از انسان‌های منفی نگر، ما را از مسیرمان دور می‌کند. من روی  اهداف واقعی متمرکز هستم و هر راهی را برای رسیدن به این اهداف، امتحان می‌کنم. استقامت و پایداری پیچیده‌ترین چالش‌ها را هم حل می‌کند.»
 
دیو ایروین، مدیرکل سیستم‌های پزشکی Ra
 


در مورد صنعت خود و آینده‌ی آن مطالعه کنید
«من معمولاً یک ساعت پس از شام را به مطالعه در زمینه‌ی صنعت‌کاری خودم، صنایع مرتبط با آن، رویدادهای کنونی و فرهنگ متداول می‌گذرانم. پست‌هایی را که ممکن است بعداً دوباره به آن‌ها رجوع داشته باشم علامت‌گذاری می‌کنم. گاهی هم خلاصه‌ای از این مطالب را با دوستانم به اشتراک می‌گذارم. این کار اگر هیچ فایده‌ی دیگری نداشته باشد، لااقل به من کمک می‌کند نکات مهم را به خاطر بسپارم و ببینم این پیشرفت‌ها چگونه مرا دررسیدن به اهداف بزرگم یاری می‌کنند. این نسخه‌ی من از چیزی است که الوین تافلر در مورد پوشه‌های بایگانی مغز انسان می‌گفت: زمانی که اطلاعات جدیدی به ما ارائه شود، ما آن‌ها را به‌صورت فایل بایگانی می‌کنیم و فهرست آن‌ها را نگه می‌داریم. شاید باور نکنید اما مسائل به‌ظاهر بی‌ربط، تأثیر زیادی روی روندهای کاری ما می‌گذارند.»
 
پی جی فورسفولد، مدیر محصول شرکت فوتسی