معرفی با ارزش‌ترین صنایع بورسی » معرفی با ارزش‌ترین صنایع بورسی

چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۳ گروه: اقتصاد تعداد بازدید: ۳۴۸ معرفی با ارزش‌ترین صنایع بورسیگروه محصولات شیمیایی با در اختیار داشتن 29 شرکت و ارزش بازار 781 هزار و 65 میلیارد ریال در صدر ایستاده است و گروه بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با 373 هزار میلیارد ریال و فلزات اساسی با 353 هزار میلیارد ریال در رتبه های بعدی جای دارند. گروه فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با 347 هزار میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با 301 هزار میلیارد ریال، استخراج کانه‌های فلزی با 248 هزار میلیارد ریال، مخابرات با 247 هزار میلیارد ریال، خودرو و ساخت قطعات با 107 هزار میلیارد ریال، مواد و محصولات دارویی با 91 هزار میلیارد ریال و سرمایه‌گذاری‌ها با 77 هزار میلیارد ریال در مکان‌های بعدی بیشترین ارزش بازار صنایع بورسی قرار گرفتند.
 
رشد خیره کننده گروه حمل و نقل در یک سال
آمارها نشان می دهد که گروه حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات با رشدی معادل 187 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیشترین رشد ارزش بازار را در طول یک سال اخیر به خود اختصاص داده است. بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، این گروه با در اختیار داشتن 5 شرکت در پایان مهرماه امسال به ارزش بازاری معادل 64 هزار و 161 میلیارد ریال رسید تا در صدر بیشترین رشد ارزش بازار صنایع بورسی قرار گیرد.
 
صنعت انتشار، چاپ و تکثیر با 144 درصد، سایر واسطه گری مالی با 75 درصد، استخراج سایر معادن با 72 درصد و رایانه و فعالیت های وابسته به آن با 53 درصد در رتبه های دوم تا پنجم بیشترین ارزش بازار صنایع بورسی در طول یک سال اخیر جای دارند. بر اساس این گزارش، ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات مهرماه گذشته 338 هزار میلیارد تومان بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، افت 5 درصدی را نشان می دهد.

 

منبع : بهار نیوز